پیش بینی قیمت ساخت و ساز

نرم افزار محاسبه مصالح ساختمانی تحت وب باقیمت‌های به‌روز

در مبحث کنترل پروژه یکی از فاکتورهای اصلی تخمین هزینه ساخت و ارائه برنامه ساخت، دسترسی به لیست قیمت مصالح ساختمانی باقیمت‌های به‌روز است. همین ضرورت اطلاع از قیمت‌های مصالح ساختمانی برای سرمایه گذاران و مدیران پروژه بسیاری از وب‌سایت‌ها را بر این داشته است تا به ارائه این خدمات بپردازند. در این میان بسیاری از وب‌سایت‌ها به صورت لیست یا فایل‌های پی‌دی‌اف یا اکسل به ارائه قیمت مصالح ساختمانی می‌پردازند. البته نرم افزار محاسبه مصالح ساختمانی اندروید و آی‌او‌اس بسیاری نیز وجود دارد که همین خدمات را به مخاطبان ارائه می‌کنند. با نوع آوری جدید در خدمات عمرانی متری چند به صورت آنلاین لیست قیمت مصالح ساختمانی را اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد. در این مقاله با ما باشید تا با این نحوه ارائه این خدمات بیشتر آشنا شوید.

چرا محاسبه مصالح ساختمانی مهم است؟

همانطور که گفته شد برای محاسبه هزینه ساخت و ارائه برنامه ساخت یک پروژه عمرانی از سوی مدیر پروژه به قیمت مصالح ساختمانی، دستمزد فعالیت‌هایی که باید انجام شود نیاز است. ازاین‌رو مدیران پروژه به کسانی نیاز دارند که قیمت‌های به‌روز مصالح ساختمانی را محاسبه کنند. برای محاسبه دقیق و ارائه نزدیک‌ترین هزینه ساخت به سرمایه گذاران و کارفرمایان، باید قیمت مصالح ساختمانی به‌روز باشند و دستمزدها نیز از مبادی قانونی استعلام شود.

ارائه قیمت مصالح ساختمانی در وب‌سایت‌های مختلف

وقتی آگاهی از موضوعی برای جامعه‌ای مهم شود، ارائه اطلاعاتی در آن زمینه می‌تواند منبع خوبی برای درآمد باشد. موضوع قیمت مصالح ساختمانی نیز برای جامعه‌ای متشکل از سرمایه گذاران در بازار مسکن و مصالح ساختمانی، مدیران پروژه، کارفرمایان، انبوه سازان و … به منظور به دست آوردن هزینه ساخت و در نهایت سود ناشی از آن، حیاتی است. ازاین‌رو وب‌سایت‌های مختلفی به ارائه قیمت مصالح ساختمانی به صورت فایل‌های پی‌دی‌اف و اکسل می‌کنند. ساده‌ترین صورت ارائه خدمات مصالح ساختمانی ارائه آن‌ها به صورت فایل است. البته آپدیت بودن قیمت‌ها و توجه به نوسان قیمت مصالح ساختمانی امری بسیار ضروری است که باید در این وب‌سایت‌ها رعایت شود در غیر این صورت اطلاعات ارائه شده کارایی نخواهد داشت.

نرم افزار محاسبه مصالح ساختمانی

گروهی دیگر از اشخاصی که به دنبال ارائه اطلاعات در زمینه مصالح ساختمانی و قیمت آن هستند، اقدام به ساخت نرم افزار محاسبه مصالح ساختمانی می‌کنند. ازآنجایی‌که بیشتر افراد دسترسی گوشی‌های تلفن هوشمند دارند این اپلیکیشن‌های می‌تواند کاربردی باشد. با خرید درون برنامه‌ای از این نرم‌افزارها می‌توان به قیمت‌های به‌روز مصالح ساختمانی دست پیدا کرد. ایرادی که به این قبیل اپلیکیشن‌ها وارد است این است که قابلیت دسترسی به آن‌ها از طریق دیگر وسایل هوشمند امکان پذیر نیست ولی قیمت پایین خرید درون برنامه‌ای از برتری‌های این نرم‌افزارها به حساب می‌آید.

یکی دیگر از راه‌های محاسبه مصالح ساختمانی استفاده از نرم‌افزارهای عمرانی است. نرم‌افزارهای عمرانی مانند بیلدینگ کلکیولیتر (building calculator)، نرم افزار تدکار، نگاه عمران، کاسپین امید، اکسیر و متری چند از جمله نرم‌افزارهای عمرانی هستند که با خریداری آن‌ها می‌توان به قیمت مصالح ساختمانی دست پیدا کرد. برای استفاده از نرم افزار بیلدینگ کلکیولیتر باید اشراف کامل به زبان انگلیسی داشت و قیمت مصالح را به صورت دستی وارد کرد که کارایی چندانی ندارد ولی برای پروژه‌های عمرانی بین‌المللی و ارائه هزینه ساخت به کارفرما بهترین گزینه است.

به گزینه‌های زبان فارسی این قبیل نرم‌افزارها نیز اشاره شد، همه نرم‌افزارهای نام برده به صورت آفلاین در دسترس هستند و باید با خرید نرم افزار و آپدیت جدید آن سپس نصب آن روی سیستم عامل ویندوز از آن استفاده کرد. در بین آن‌ها نرم افزار متری چند تنها نرم افزاری است که به صورت آنلاین با هزینه خیلی کمتر خدمات محاسبه قیمت مصالح ساختمانی را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد. در ادامه درباره کارکرد این نرم افزار بیشتر بخوانید.

نرم افزار محاسبه مصالح ساختمانی متری چند

نرم افزار متری چند با دریافت اطلاعات اولیه‌ای در خصوص زمین، همسایگی آن، نوع خاک، ویژگی‌های ساختمانی که در آن ساخته خواهد شد اقدام به ارائه برآورد کلی هزینه ساخت به صورت رایگان می‌کند. در ادامه بخش‌هایی مانند خلاصه برآورد، لیست قیمت مصالح ساختمانی و هزینه ساخت به تفکیک نیز با پرداخت مبالغی قابل دسترسی است.

لازم به یادآوری است که گروه متری چند با استفاده از دانش متخصصان دو حوزه عمران و کامپیوتر اقدام به ساخت نرم افزار محاسبه مصالح ساختمانی، متره و برآورد، هزینه ساخت و برنامه ساخت کرده است که قابلیت دسترس از همه وسایل هوشمند تنها با اتصال به اینترنت دارد. نتایج حاصل از انجام محاسبات در پس زمینه نرم افزار در زمان کوتاهی در دسترس است و ازآنجایی‌که محاسبات در قالب فایل اکسل در دسترس قرار می‌گیرد، می‌توان نتایج را در نرم‌افزارهایی مانند مایکروسافت پروجکت نیز استفاده کرد.

جدول برآورد مصالح و قیمت مصالح ساختمانی

در نرم افزار متری چند با وارد کردن مشخصات زمین و سازه مورد نظر، نرم افزار مشخص می‌کند که چه مقدار گودبرداری و پی‌ریزی نیاز است و با انتخاب نوع اسکلت میزان مورد نیاز آهن و بتن نیز مشخص می‌شود. در ادامه راه با انتخاب کیفیت سازه نیز نوع مصالح و با توجه به ابعاد سازه و تعداد طبقات، مقدار مصالح مورد نیاز نیز مشخص می‌شود. همه مصالح مورد نیاز در نرم افزار متری چند برآورد شده و سپس نتیجه به منظور دست یابی به جدول برآورد مصالح به صورت فایل اکسل با عنوان لیست قیمت مصالح در دسترس قرا می‌گیرد که شامل مصالح مورد نیاز برای ساخت سازه مورد نظر و قیمت مصالح ساختمانی است.

سخن آخر

برای به دست آوردن به‌روزترین و دقیق‌ترین میزان مصالح مورد نیاز برای ساخت هر سازه با مشخصات دلخواه به متری چند با نرم افزار محاسبه مصالح ساختمانی مراجعه کنید. علاوه بر تخمین قیمت مصالح ساختمانی در سازه‌ای به صورت جدیدترین آپدیت بلکه دست یابی به قیمت مصالح ساختمانی در چند ماه گذشته از آذر ماه سال 98 نیز در دسترس قرار دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

2 دیدگاه

 1. سلام و خسته نباشید به اوامر خوب متر ی چند
  بنده خودم مهندس عمران هستم از زمانیکه با این نرم افزار ساده و کاربردی آشنا شدم کار با این نرم افزار برام بسیار لذت بخش بوده و واقعا به شما تبریک می گویم.
  به نظرم اگه درب خش ویرایش برنامه طوری تنظیم می شد که بیشتر به موضوع مورد نظر نزدیک و به هدف واقعی از قبیل اضافه شدن بالکن روپوشیده و جنس نمای ساختمان و هزینه دیوارهای حیاط دست پیدا می کردیم خیلی عالی می شد.

  1. سلام
   از داشتن مخاطبانی مانند شما بسیار خرسند و خوشبختیم.
   حتما نظرات شما به بخش پشتیبانی انتقال پیدا خواهد کرد. با بهره مندی از کارشناسان خبره در زمینه مهندسی کامپیوتر و عمران به روز رسانی ها و نظرات کاربران به امید خدا اعمال خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا