برآورد هزینه ساخت

سرمایه لازم برای شروع ساخت و ساز چقدر است+برآورد هزینه ساخت ساختمان

با بالا گرفتن قیمت‌ها در صنعت ساختمان و افزایش قیمت تمام شده ساختمان، سرمایه بسیاری از فعالان در این حوزه با کاهش چشمگیری مواجه شده است و بسیاری از فعالان خرد توانایی ورود دوباره به این بازار را ندارند. سرمایه گذاران بخش مسکن یا کسانی که قصد ورود به این بازار را دارند به دنبال مقدار سرمایه لازم برای شروع ساخت و ساز و برآورد هزینه‌ها پیش از هر گونه اقدامی هستند. متری چند بستری را فراهم کرده است تا این افراد بتوانند برآورد هزینه‌ها و میزان سودشان از سرمایه گذاری را با توجه به سرمایه اولیه، نوع سازه و کیفیت آن و … را در کمترین زمان ممکن به نرخ روز محاسبه کنند. برای این منظور به بخش هزینه ساخت و برنامه ساخت متری چند مراجعه کنید.

برای دریافت خلاصه متره، لیست قیمت مصالح و برآورد هزینه ها به تفکیک به متری چند مراجعه کنید

چگونه ساخت و ساز را شروع کنیم؟

معمولاً ساخت و ساز از جایی آغاز می‌شود که فردی با داشتن یا خرید زمین یا ملک فرسوده‌ای به دنبال تخریب و ساخت یک ساختمان است و یا فردی با سرمایه اولیه‌ای قصد خرید و ورود به بازار ساخت و ساز مسکن را دارد. این اشخاص به دنبال چگونگی ورود به بازار ساخت و ساز هستند. پیش از هر اقدامی باید میزان سود را پیش بینی کرد که با برآورد هزینه‌ها و پیش بینی قیمت فروش واحدها در آینده این امر امکان پذیر است. اصولاً ساز و کاری به نام امکان سنجی و پیش امکان سنجی برای این منظور وجود دارد که بسیاری از وب‌سایت‌ها مانند اکو ساختمان به دنبال انجام آن هستند که می‌توانند به صورت دقیق میزان سود شما از ورود به این بازار را محاسبه کنند.

برآورد هزینه ساخت ساختمان

همانطور که گفته شد، اولین گام در ورود به بازار ساخت و ساز، برآورد هزینه ساخت ساختمان است. برای این منظور باید تک تک فعالیت‌ها را بر حسب واحد آن‌ها (متراژ، وزن و …) محاسبه کنید و در دستمزدها ضرب کنید که کاری بسیار دشوار است و برای اشخاص غیر متخصص ممکن نیست. در این خصوص نیز بستری فراهم است تا کار را سریع‌تر، دقیق‌تر و راحت‌تر انجام می‌دهد. نرم افزار متری چند در بخش هزینه ساخت این اطلاعات را به شما می‌دهد و در بخش برنامه ساخت راهی که شما برای رسیدن به سود خود باید طی کنید را ترسیم می‌کند.

مطالب مرتبط: هزینه ساخت و ساز چگونه محاسبه می‌شود؟ چرا تخمین هزینه ساخت مهم است؟

سرمایه لازم برای شروع ساخت و ساز چقدر است؟

پاسخ به سؤال اصلی که تمام مقدمات گفته شده برای رسیدن به این بخش بود، کمی چالش برانگیز است. اینکه برای شروع ساخت و ساز چقدر سرمایه نیاز است به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. موقعیت مکانی زمین و ملک فرسوده در کشور و شهری که قصد ساخت و ساز را در آن دارید، نوع مصالح و کیفیتی که برای ساخت استفاده می‌کنید، شیوه ساخت زمانی که به این کار اقدام می‌کنید و بسیاری موارد دیگر نیز در این مقوله دخیل هستند. اگر سرمایه لازم برای شروع ساخت و ساز کافی نیست، می‌توانید از گزینه‌هایی مانند مشارکت در ساخت، اخذ تسهیلات بانکی، جذب سرمایه گذار و … را در نظر بگیرید.

نقش مصالح ساختمانی در ساخت و ساز

در چند سال گذشته علت افزایش قیمت مسکن و رکود در بازار مسکن، بالا رفتن قیمت زمین بود ولی در ابتدای سال 99 و ماه‌های انتهایی سال 98 علت اصلی بالا رفتن قیمت مسکن، افزایش قیمت مصالح ساختمانی بوده است. با استفاده از نرم افزار متری چند در بخش هزینه ساخت، قیمت مصالح ساختمانی را به نرخ روز و میزان مورد نیاز برای پروژه ساختمانی را محاسبه کرده و در کوتاه‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید تصمیماتی درباره سرمایه لازم برای شروع ساخت و ساز بگیرید. علاوه بر این با استفاده از پیش بینی قیمت مصالح ساختمانی اگر توانایی ورود به بازار مسکن را ندارید، در بخش مصالح ساختمانی سرمایه گذاری کنید.

سود و زیان ساخت و ساز

با استفاده از نرم افزار متری چند و برآورد هزینه ساخت ساختمان و از طرفی با پیش بینی قیمت مسکن در هنگامی که ساخت ساختمان طبق برنامه ریزی و با استفاده از نرم افزار متری چند بخش برنامه ساخت، به پایان می‌رسد، می‌توانید با دقت زیاد به پیش بینی سود و زیان حاصل از ورود به بازار مسکن دست پیدا کنید. همانطور که میدانیم سرمایه گذاری در بازار مسکن در ایران یک شیوه سرمایه گذری ستنی است. در این بین با آگاهی از سرمایه لازم برای شروع ساخت و ساز، برآورد هزینه‌ها، پیش بینی قیمت مسکن در زمان اتمام پروژه و در داشتن برنامه ساخت دقیق و مهندسی می‌توانید یک سرمایه گذاری مطمئن با ریسک کم داشته باشید.

مشاوره جهت ساخت و ساز

فعالان اقتصادی بزرگ در زمینه صنعت ساختمان ارائه خدمات مشاوره جهت ساخت و ساز نرخ‌های هنگفتی دارند، البته کاملاً طبیعی است که این فعالان با پشت سر گذاشتن بالا و پایین‌های فراوان آشنایی با این بازار پیدا کرده‌اند و این تجربه گران‌بها را به رایگان در اختیار اشخاص قرار نمی‌دهند. اگر افرادی هستند که به دنبال مشاوره ساخت و ساز هستند و می‌خواهند با راهنمایی‌هایی حرفه‌ای و قیمت مناسب وارد بازار ساخت و ساز شوند، بهتر است از نرم افزارهای هزینه ساخت و برنامه ساخت متری چند استفاده کنند تا با اطلاعاتی که به دست می‌آورند و چشم انداز بازار مسکن، بهترین فرصت را برای ورود به بازار را پیدا کنند.

مطالب مرتبط: هزینه بازسازی خانه ؛ سریع‌ترین راه تخمین و تهیه برنامه زمانبندی آن

سخن آخر

سرمایه لازم برای شروع ساخت و ساز در گروه برآورد هزینه ساخت و برنامه ساخت است که هر فردی می‌تواند آن را با نرم افزار متری چند از طریق اینترنت، با هر وسیله هوشمندی به دست آورد. برای اطلاعات بیشتر برای ورود به متری چند به راهنمای استفاده از نرم افزار متری چند مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا