پیش بینی قیمت ساخت و ساز

هزینه ساخت آپارتمان به نرخ روز در سریع‌ترین زمان با متری چند

اگر در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به دنبال به دست آوردن هزینه ساخت بودید، حتماً با مشاهده برنامه‌های ارائه دهنده هزینه ساخت و برنامه ساخت و قیمت‌های سرسام آوری که به منظور استفاده از این نرم افزارها پیشنهاد می‌شود، عبارت دانلود رایگان نرم افزار محاسبه هزینه ساخت آپارتمان را نیز جست و جو کرده‌اید. واقعیت این است که برای ارائه خدمات هزینه ساخت گروه مهندسی بزرگی در پس زمینه این خدمت مشغول هستند و هیچ وب سایت یا گروهی این خدمات را به رایگان در دسترس قرار نمی‌دهد؛ اما گزینه بهتری با سرعت عمل بیشتر، هزینه کمتر و عدم نیاز به دانش مهندسی و اطلاع از کارکرد یک نرم افزار نیز وجود دارد. با متری چند می‌توانید نزدیک‌ترین تخمین‌ها را در کمترین زمان به دست آورید.

برای دریافت خلاصه متره، لیست قیمت مصالح و برآورد هزینه ها به تفکیک به متری چند مراجعه کنید

برای استفاده از متری چند چه اطلاعاتی نیاز است؟

به‌طورکلی اطلاعاتی که برای برآورد هزینه ساخت آپارتمان در متری چند نیاز است شامل مساخت زمین، طول و عرض آن، مشخصات آپارتمان‌های همسایگی آن، تعداد طبقات، نوع اسکلت، نوع سقف، نوع خاک، نوع سیستم گرمایش و سرمایش و انواع هوشمند سازی است.

مرحله اول؛ اطلاعات اولیه

برای استفاده از نرم افزار متری چند کافی است به صفحه هزینه ساخت رفته و در آنجا مشخصات کلی ساختمان خود را اعم از عنوان پروژه، کیفیت ساخت و نوع کاربری را انتخاب کنید. در این بخش عنوان پروژه نامی است که برای پروژه ساختمانی خود انتخاب می‌کنید که اگر تعداد آن زیاد است بهتر است با کدگذاری، دست یابی به آن‌ها را ساده‌تر کنید. در قسمت کیفیت ساخت از بین انواع کیفیت استاندارد، خوب و عالی یکی را انتخاب کنید. در بخش نوع کاربری هم در حال حاضر تنها کاربری مسکونی قابل دسترسی است و در آینده کاربری اداری نیز به آن اضافه خواهد شد.

مرحله دوم؛ مشخصات ملک

در این مرحله برای برآورد هزینه ساختمان باید مشخصاتی مانند طول، عرض و مساخت زمین وارد شود، تعداد و ارتفاع طبقات و همچنین وجوه نمای ساختمان نیز باید مشخص شود.

مرحله سوم؛ مشخصات طبقات

در بخش مشخصات طبقات نیز کاربری طبقات و ارتفاع آن‌ها و تعداد واحد در هر طبقه باید مشخص شود.

مرحله چهارم؛ سازه

در مرحله سازه، نوع سازه، نوع سقف، نوع خاک و همجواری‌های زمین مورد نظر مشخص می‌شود. اطلاعات مورد نظر برای همجواری شامل تعداد طبقات مثبت و تعداد طبقات زیر زمین به منظور برآورد مقدار گودبرداری و پایدارسازی انجام می‌شود.

مرحله پنجم؛ تأسیسات

در مرحله تأسیسات نیز نوع سیستم گرمایش و سرمایش انتخاب می‌شود.

مرحله ششم؛ هوشمند سازی

این مرحله اختیاری است و در صورت عدم استفاده از این بخش هم می‌توان به مرحله بعدی است.

مرحله هفتم؛ بازبینی

در این مرحله تمامی اطلاعات وارد شده به نمایش درمی‌آید و در صورت صحیح نبودن یک بخش می‌توان با مراجعه به بخش مربوطه به اصلاح آن پرداخت.

مرحله هشتم؛ نحوه محاسبه

در آخر هم با انتخاب نوع خروجی مورد نظر و کلیک بر روی دکمه محاسبه می‌توان برآورد کلی رایگان، خلاصه برآورد، هزینه‌ها به تفکیک فعالیت‌ها و لیست قیمت و مصالح مصرفی را پرداخت مبالغی را دریافت کرد. هزینه استفاده از نرم افزار متری چند بسیار پایین‌تر از خرید نرم افزارهای آنلاین است. همچنین اطلاعاتی که نرم افزار متری چند به کاربر ارائه می‌کند نیز بسیار جامع است و در قالب فایل اکسل بوده و در نهایت قابل استفاده در نرم افزارهای مدیریت پروژه نیز دارد.

مطالب مرتبط: ساختار شکست ساختمان بتنی را به صورت آنلاین انجام دهید

برآورد هزینه ساخت آپارتمان با متری چند چگونه است؟

متری چند با بهره گیری از دانش متخصصان خود در حوزه مهندسی کامپیوتر و عمران اقدام به ساخت نرم افزار محاسبه هزینه ساخت و برنامه ساخت کرده است. با استفاده از نرم افزار متری چند دیگر نیازی به خرید و نصب نرم افزارهای آفلاین نیست. با استفاده از نرم افزار متری چند دیگر نیازی به وارد کردن قیمت مصالح و فهرست بهای به نرخ روز نیست. برای برآورد هزینه ساخت ساختمان در متری چند تنها کافی است اطلاعات ساختمان، زمین و همجواری‌های آن را وارد نرم افزار کرده و نتیجه را در مدت زمان کمی دریافت کنید.

برتری متری چند نسبت به سایر نرم افزارها

متری چند در هر ماه به آپدیت قیمت‌ها می‌پردازد، در متری چند نه تنها امکان برآورد هزینه ساخت در به‌روزترین قیمت بلکه طبق قیمت ماه‌های گذشته (از آذرماه سال 98) نیز در دسترس است.

کاربری نرم افزار متری چند نسبت به دیگر نرم افزارها بسیار بهتر است و کاربر در هنگام کار با آن راحت‌تر بوده و به اصطلاح محیط کاربری متری چند، کاربرپسندتر است.

ازآنجایی‌که نرم افزار متری چند تحت وب است، دسترسی به آن با هر وسیله هوشمندی امکان پذیر است. ولی نرم افزارهای آفلاین تنها با لب تاب و کامپیوتر و اپلیکیشن‌های اندروئید و آی‌او‌اس نیز تنها با موبایل و تبلت قابلیت دسترسی دارند.

در متری چند علاوه بر برآورد هزینه ساخت، برنامه ساخت نیز قابل دسترس است. در بخش برنامه ساخت در متری چند ساختار شکست کار، برنامه زمانبندی و برنامه بودجه بندی به صورت فایل اکسل با پرداخت مبالغی در دسترس قرار می‌گیرد.

متری چند زیر مجموعه‌ای از گروه کارگشا است و می‌تواند پلی برای دست یابی به امکان سنجی و پیش امکان سنجی پروژه‌های عمرانی در وب سایت اکو ساختمان و مدیریت پروژه‌های عمرانی در کارگشا باشد.

مطالب مرتبط: گزارش عملیات ساختمان بتنی چیست و شامل چه مواردی می‌شود؟

سخن آخر

برای برآورد هزینه ساخت آپارتمان بهترین گزینه از بین گزینه‌های موجود در بازار مسکن است. راحتی در وارد کردن اطلاعات، محیط کاربرپسند، دقت و سرعت در انجام عملیات و ارائه نتیجه به صورت فایل اکسل از مزایای استفاده از متری چند است. برای اینکه بدانید ساخت ساختمان متری چند تمام می‌شود، به متری چند بیایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا