پیش بینی قیمت ساخت و ساز

تخمین هزینه بازسازی در سال 1400

اساساً بازسازی در مقایسه با ساخت خانه جدید هزینه‌های کمتری به همراه دارد به همین خاطر هم تمایل به بازسازی و نوسازی بیشتر از تخریب کامل و ساخت مجدد است. با تخمین هزینه بازسازی در سال 1400 بهترین راه‌ها را برای تعمیر و نوسازی و طراحی دکوراسیون داخلی می‌توان یافت. مجموعه فعالیت‌هایی نظیر کف سازی، کاغذ دیواری، پارکت، دکوراسیون آشپزخانه، ساخت سقف کاذب، جایگزینی کابینت های آشپزخانه تاثیر شگرفی در نوسازی می‌گذارد.

برخی افراد برای بازسازی خانه خود همه قسمت‌های منزل‌شان را تعمیر می‌کنند و برخی دیگر بر اساس شرایطی که در آن هستند تنها بخش‌هایی که نیاز به تعمیر دارند را بازسازی می‌کنند. در بیشتر موارد افراد دیوارها و کف منزل را بازسازی می‌کنند زیرا این دو نسبت به سایر قسمت‌های دیگر بیشتر به چشم می‌آیند و تاثیر زیادی را در منزل ایجاد می‌کنند.

برآورد هزینه بازسازی ساختمان چطور انجام می‌شود؟

در روش سنتی، گام اول برآورد هزینه بازسازی یک خانه قدیمی شامل آگاهی از هزینه‌هایی است که باید انجام شود. برای این منظور ابتدا باید به سراغ تهیه یک لیست جامع از قسمت‌هایی که لازم است بازسازی در آن ها انجام گردد برویم. سپس هزینه هر کدام را به صورت حدودی برآورد کرده و زمانی که هر کدام از این بخش‌ها برای بازسازی نیاز دارند را نیز تعیین نماییم.

علاوه بر این در مرحله برآورد هزینه بازسازی آپارتمان و دیگر مراحل نباید فراموش کرد که مشورت گرفتن از کارشناسان در زمینه بازسازی خانه‌ بسیار ضروری است. هزینه‌های بازسازی خانه‌های در حالت کلی شامل موارد زیر می‌شود.

  • هزینه خرید مصالح
  • هزینه حمل و نقل زباله
  • هزینه تعمیرات (در صورت نیاز)
  • هزینه تغییر دکوراسیون (در صورت نیاز)
  • هزینه مجریان، پیمانکاران، کارگران و نیروهای حضور یافته در پروژه بازسازی

راه دیگر هم وجود دارد که می‌توان نام آن را روش مدرن برنامه‌ریزی هزینه و زمان گذاشت. این کار فرایندی است که در آن سازنده تنها کاری که باید بکند این است که اطلاعات اولیه پروژه را به‌صورت آنلاین در یک لیست وارد کند و باقی کار را به متخصصان امر بسپارد. سرویس برآورد هزینه و زمان از جمله حرفه‌ای‌ترین راه‌های برآورد دقیق و سریع سایت متری چند است.

راه‌های کاهش قیمت بازسازی ساختمان

در این مقاله سعی خواهد شد تا ساده‌ترین و راحت‌ترین راه‌های ممکن برای کاهش هزینه بازسازی خانه ارائه گردد. در بیشتر موارد قیمت و هزینه‌های بازسازی خانه‌ها دست بالا برآورد می‌شود که این ممکن است به‌خاطر زحمت زیاد مراحل گچ‌کاری و یا تخریب و نصب سرامیک جدید کف و دیوار سرویس‌ها باشد. در صورتی که می‌توان با نصب کاغذ دیواری پی وی سی که قابلیت شست و شو و نظافت دارد هزینه‌ها را نسبت به نقاشی رنگ روغن کاهش داد.

به‌علاوه می‌توان به‌جای کندن سرامیک‌های آپارتمان با استفاده از نصب فوم صداگیر و لمینت‌های با کیفیت بر روی آن با اطمینان خاطر از آن استفاده نمود. با این علاوه بر زیبایی می‌توان با اطمینان بیشتری از کودکان و افراد سالمند نگهداری کرد و دلیل آن این است که در صورت افتادن افراد روی لمینت احتمال آسیب‌دیدگی کاهش می‌یابد.

طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی آپارتمان

در صورت داشتن تصمیم جدی برای تغییر دکوراسیون داخلی و بازسازی اولین کاری که باید انجام شود مشاوره با افراد خبره این کار است. برای این کار هم بهتر است که حداقل با یک یا دو نفر متخصص این کار برای کار بازسازی خانه مشورت نمود و در صورت امکان از آن‌ها خواست تا از نزدیک از خانه بازدید کنند. اگر این کار میسر نشد هم عکس گرفتن از قسمت‌های اصلی منزل و ارسال برای آن‌ها راهکار جایگزین خواهد بود. در این شرایط بهتر می‌توان تصمیم‌گیری نمود.

به‌علاوه دریافت مشورت از این افراد می‌توان نمونه کارهای یک دکوراتور خوب و حرفه‌ای را در زمینه بازسازی منازل مختلف را به‌دقت بررسی نمود، تا با این کار هم از آن‌ها ایده دریافت شود و هم با مطالعه تجربیات دیگران بهتر بتوان هزینه بازسازی خانه را برآورد نمود.

عملیات کفسازی

در صورت ناراضی بودن از وضعیت کف منزل، اصولاً اولین گام برای شروع بازسازی تعمیر کف منزل است. انتخاب از بین انواع سرامیک، سنگ، پارکت یا لمینت و یا کف‌پوش بر اساس سلیقه هر فرد می‌تواند انجام گیرد. نکته‌ای که در اینجا اهمیت زیادی خواهد داشت این است که اول تعداد اعضا خانواده و سن آن‌ها را در نظر گرفته شود و سپس در مورد انتخاب نوع کف‌پوش منزل تصمیم‌گیری گردد. در صورت امکان موقع خرید می‌توان با شخص فروشنده در انتخاب نوع و جنس هر نوع کف‌پوشی مشورت نمود.

برای انتخاب رنگ زمینه هر نوع کف‌پوش هم مهم این است که هماهنگی با رنگ مبلمان خانه و کف آشپزخانه رعایت شود تا بین قسمت‌های مختلف خانه تناقضی ایجاد نشده و زیبایی محیط به حداکثر برسد.

عملیات بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه از مهم‌ترین قسمت‌ها و شاید مهم‌ترین بخش هر خانه‌ای باشد زیرا در آن هم پخت‌وپز انجام می‌گیرد و هم حجم رطوبت در این محل کم نیست؛ لذا لازم است در بازه‌های مشخصی وضعیت لوله‌کشی‌های آشپزخانه و کاشی و کف آشپزخانه بررسی شود تا در صورت مشاهده کوچک‌ترین عیب یا نقصی در اولین فرصت برای تعمیر آن اقدام شود. علاوه بر این کابینت‌های آشپزخانه هم بسیار مهم هستند و همه خانم‌ها دوست دارند، بهترین و زیباترین کابینت‌ها را در آشپزخانه‌شان داشته باشند.

می‌توان بسته به موقعیت خانه و صاحب آن و مخصوصاً شرایط محیطی نوع و جنس کابینت آشپزخانه را انتخاب نمود. کابینت‌های آشپزخانه می‌توانند یکی از انواع کابینت‌های ممبران، کلاسیک و یا هایگلاس باشند که دارای آرام‌بند هستند. برخی افراد هم ‌بسته به نظر و سلیقه شخصی‌شان کابینت‌های لوور را انتخاب می‌کنند. در‌های این نوع کابینت‌ها کرکره‌ای هستند و برای طراحی آشپزخانه‌های مدرن به کار می‌روند. در واقع درهای کابینت لوور از تخته چوب‌های بلند که به‌صورت افقی تولیدشده‌اند ساخته می‌شوند.

عملیات بازسازی سرویس‌های بهداشتی

سرویس‌های بهداشتی و علی‌الخصوص حمام بیش‌ترین میزان رطوبت ممکن را دارا بوده و لازم است پس از استفاده از حمام پنجره آن را کاملاً باز گذاشت، تا هوای داخل حمام تهویه شود و در بازه زمانی مشخص به طور مرتب کف آن را با ماده شوینده و ضدعفونی بشوییم، تا از بروز هرگونه قارچ یا کپک جلوگیری نماییم. منظور از این حرف در این مقاله این است که با نظافت مداوم و مرتب می‌توانیم از فرسایش پیشگیری کنیم. دقیقاً همین کار برای توالت هم صدق می‌کند.

البته دانستن این نکته مهم است که نباید از مواد شوینده قوی به طور مرتب استفاده نمود زیرا مواد قیرگونی زیر سرامیک سرویس‌ها را تخریب کرده و باعث دردسرهای متعددی می‌شود و می‌تواند هزینه بازسازی سرویس‌های بهداشتی را افزایش دهد.

عملیات بازسازی دیوارها و پنجره‌ها

چنانچه زیربنای محیطی که می‌خواهیم بازسازی کنیم کوچک بوده و پنجره‌های کوچکی هم داشته باشد، برای این‌که دل‌بازتر به چشم بیاید، کافی است ترتیب ساخت پنجره‌های بزرگ داده شود. البته برای این کار باید با یک معمار کاربلد مشورت نمود، تا خانه دچار آسیب نگردیده و دوباره‌کاری نشود. در حقیقت پنجره‌های بزرگ باعث نورگیر شدن و دل‌باز شدن خانه شده و با روشن‌تر شدن منزل افراد احساس نشاط و شادابی بیشتری را داشته باشند.

در صورت قدیمی بودن خانه یا آپارتمان‌هایی که از مقاومت و استحکام خوبی برخوردار هستند هدف فقط بازسازی همین بخش‌ها باشد کافی است پنجره‌های دوجداره به کار روند تا افراد کمتر در معرض آلودگی‌های صوتی قرار بگیرند.

تخمین هزینه بازسازی در سال 1400

پیچیدگی و حساسیت برآورد درست هزینه‌ها در سال‌های اخیر یعنی زمانی که افزایش قیمت‌ها خطر هدر رفت سرمایه را بیش‌ازپیش در بازار مسکن افزایش داده است، لزوم انجام این کار را توسط افراد متخصص افزایش داده است. البته این کار قطعاً بدون بهره مندی از نرم‌افزارهای کامپیوتری به‌روز که دقت و سرعت بالایی هم دارند، ممکن نخواهد بود. محاسبه آنلاین هزینه بازسازی ساختمان می‌تواند راهی باشد که افراد را هم سریع‌تر و دقیق‌تر به مقصد خود برساند. فرایندی که با بالاترین دقت و کیفیت در بخش هزینه ساخت سایت متری چند انجام می‌گیرد.

شایان ذکر است که این فرایند با انتخاب عنوان پروژه و واردکردن اطلاعاتی از قبیل کاربری، کیفیت ساخت، تعداد طبقات، تعداد واحد در طبقه، داشتن و نداشتن پروانه ساخت و غیره آغاز گردیده و ادامه یافته تا نهایتاً با انتخاب نتایج موردنظر خود از قبیل فایل اکسل برآورد هزینه ساخت ساختمان و لیست قیمت و مصالح مصرفی به پایان برسد.

خروجی این فرایند که همان فایل اکسل هزینه‌های بازسازی ساختمان است می‌توان با توجه به هزینه‌های پروژه درباره شروع و عدم شروع آن به‌درستی تصمیم‌گیری کرد. افراد به استفاده درست از این فایل اکسل می‌توانند امیدوار باشند که بتوانند پروژه را در بازه قیمتی برنامه‌ریزی شده به‌درستی انجام داده تا با کسری بودجه در میانه راه و عواقب بعد از آن مواجه نشود. آن‌ها به‌منظور اجتناب از این مسئله می‌توانند کیفیت ساخت را هم تغییر دهند و یا زمان شروع فازهای پروژه مانند تخریب، تعمیر و بازسازی را با بودجه خود هماهنگ کنند.

علاوه بر حدود قیمت اعلام شده باید توجه داشت که حین بازسازی ساختمان چیزی بین 10 تا 25 درصد برآورد کلی باید بابت بیمه، مالیات و غیره به قیمت‌های نهایی اضافه گردد.

سخن آخر

بازسازی ساختمان آن‌قدرها هم کار آسانی نیست فقط محدوده کاری کوچک‌تری دارد که باعث می‌شود مدیریت آن آسان‌تر شود. اجزای آن زیاد است و تخمین هزینه بازسازی در سال 1400 به قیمت روز با توجه به تغییر قیمت‌ها به صورت لحظه‌ای در برهه زمانی کنونی نیازمند مشورت با تیم‌های باتجربه و حرفه‌ای خواهد بود. باید دانست اگر بازسازی ساختمان سطحی انجام شود، در حدی که فقط ظاهر کار زیبا باشد، بدون شک دردسرها و هزینه‌های آن در آینده خیلی بیشتر بوده و این از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه نخواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا