برآورد هزینه ساخت

مقایسه‌ای بین انواع نرم افزار برآورد هزینه ساخت ساختمان+معرفی متری چند

با رونق کمی که در بازار مسکن پدید آمده است، از طرفی هم با کاهش خرید و فروش و کساد شدن بازار و کم شدن سود حاصل از ساخت و ساز، سرمایه گذاران خرد و کلان بخش مسکن به دنبال برآورد هزینه ساخت دقیق و به روز هستند و در این راه دست یاری به سوی نرم افزار برآورد هزینه ساخت ساختمان دراز می‌کنند. در این مقاله مروری بر معرفی انواع نرم افزارهای تخصصی هزینه ساخت ساختمان داریم. در ادامه با وبلاگ متری چند همراه ما بمانید.

برای دریافت خلاصه متره، لیست قیمت مصالح و برآورد هزینه ها به تفکیک به متری چند مراجعه کنید

نرم افزار برآورد هزینه ساخت ساختمان برای اندروئید

با جست و جوی عبارت نرم افزار برآورد هزینه ساخت ساختمان در موتور جست‌وجوگر گوگل، وب سایت کافه بازار که عرضه کننده نرم افزارها و اپلیکیشن‌های موبایل است، نتیجه اول این جست و جو است. در این وب سایت نرم افزارهای مختلفی در زمینه برآورد هزینه ساخت ارائه می‌شوند که در بین آن‌ها اپلیکیشن‌هایی هزینه ساختمان از گروه پرهام کد در رتبه اول دانلود قرار دارد که در ادامه مطالب بیشتری در رابطه با آن ارائه شده است.

هزینه ساختمان از پرهام کد

اپلیکیشن‌هایی هزینه ساختمان از پرهام کد در بین اپلیکیشن‌های موبایل در زمینه برآورد هزینه ساخت از سایر رقبای خود پیشی گرفته است. تا تاریخ امروز این اپلیکیشن‌هایی در وب سایت کافه بازار بیش از یک هزار نصب با امتیاز 8/2 و در وب سایت مایکت بیش از 3 هزار نصب و بدون نظر از این برنامه صورت گرفته است.

برنامه هزینه ساخت از پرهام کد از اپلیکیشن‌های خوب موبایل محسوب می‌شود که به نکاتی مانند محاسبه هزینه ساخت، قیمت‌ها، مشخصات ساختمان، قوانین شهرداری، نکات ساخت و مراحل ساخت اشاره می‌کند. در این برنامه در بخش محاسبه هزینه ساخت با پرداخت درون برنامه‌ای می‌توان از هزینه ساخت بخش‌های اسکلت، سفت کاری و نازک کاری مطلع شد. در بخش هزینه‌های این اپلیکیشن‌هایی نیز قیمت تقریبی مصالح، دستمزد، جواز و هر فعالیت عمرانی نوشته شده است که واحد آن یک است که برای به دست آوردن برآورد کلی باید متره در نظر گرفته شود. در قسمت مشخصات ساختمان، مشخصات کلی ساختمان پرسیده می‌شود. در انتها نیز در بخش قوانین شهرداری و مراحل ساخت به ارائه نکات کاربردی در زمینه ساخت و ساز پرداخته شده است. در صفحه اصلی نرم افزار و بخش نکات ساخت نیز ظاهراً مشکلی وجود دارد و یا بدون پرداخت درون برنامه اجرای این بخش مکان پذیر نیست.

مطالب مرتبط: قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان در سال 99 چقدر تمام می‌شود؟

مزایا و معایب این اپلیکیشن‌هایی چیست؟

همانطور که گفته شد این اپلیکیشن‌هایی گوی سبقت را از رقبای خود دزدیده است و آن‌ها جلوتر است. از مزایای این اپلیکیشن‌هایی می‌توان به قیمت پایین خرید اشتراک آن و آپدیت بودن قیمت‌های آن اشاره کرد؛ اما هر خدماتی در کنار مزایا، معایبی نیز دارد که از میان آن‌ها می‌توان به گزینه‌های کم و ناقص بخش مشخصات ساختمان برای برآورد هزینه، خلاصه بودن بخش محاسبه هزینه ساخت به اسکلت و سفت کاری و نازک کاری و عدم ارائه بخش‌های مهم دیگری مانند تأسیسات و هوشمند سازی، اشاره کرد. در انتها نیز ایراد کلی که به اپلیکیشن‌های موبایل وارد است این است که تنها با وسیله هوشمند موبایل و تبلت قابل اجرا هستند و کاربران وسایل هوشمند دیگر مانند لب تاب و کامپیوتر از استفاده از آن‌ها محروم هستند. از سوی دیگر این نرم افزارها معمولاً برای یک سیستم عامل پرطرفدار اندروئید ساخته می‌شوند و کاربران دیگر سیستم عاملان مانند آی‌او‌اس، ویندوز فون و … از دریافت خدمات آن‌ها محروم هستند.

اپلیکیشن‌هایی hom.ir و وب سایت معماری 98

نتایج جست و جوی چهارم و هشتم عبارت نرم افزار برآورد هزینه ساخت ساختمان در دو وب سایت هوم و معماری 98 هستند که هر دو اقدام به ارائه یک نرم افزار اندروئید می‌کنند. این نرم افزار در واقع یک ماشین حساب مهندسی است که با استفاده از آن می‌تواند به انجام متره و برآورد و تخمین هزینه ساخت پرداخت. در هنگام استفاده از این نرم افزار باید واحد فعالیت مورد نظر، مقدار آن، دستمزد آن، هزینه مصالح مورد استفاده در آن را داشته باشید و با وارد کردن این مقادیر نرم افزار در نهایت برآورد را به کاربرد اعلام خواهد کرد.

یکی از مشکلات اساسی این اپلیکیشن‌هایی این است که کاربر باید خود به دنبال قیمت‌های به روز و فهرست بهای آپدیت بگردد و آن‌ها را در نرم افزار وارد کند. کار این نرم افزار در واقع با یک فایل اکسل فرمول نویسی شده و ماشین حساب برابری می‌کند و بدون استفاده از آن نیز این کار انجام شدنی است و پرداخت هرگونه هزینه برای استفاده از این نرم افزار هدر دادن منابع است.

وب‌سایت‌های ارائه کننده نرم افزار برآورد هزینه ساخت ساختمان

متری چند

جست و جوی دوم و سوم عبارت نرم افزار برآورد هزینه ساخت ساختمان در گوگل مقالاتی از وبلاگ متری چند است که در واقع راهنمایی برای استفاده از نرم افزار متره و برآورد متری چند است. این نرم افزار در لینک پایین اولین پاراگراف قابل دسترسی است. نرم افزار متری چند با استفاده از دانش و تخصص مهندسان عمران و کامپیوتر در اقدامی هوشمندانه به تولید نرم افزاری در زمینه هزینه ساخت و برنامه ساخت کرده است. با استفاده از این نرم افزار می‌توان برآورد کلی رایگان دریافت کرد و خدماتی مانند هزینه ساخت به تفکیک، خلاصه برآورد و لیست قیمت مصالح را به صورت به روز و آپدیت دریافت کرد.

جدول ضرب

نتایج جست و جوی پنجم و ششم برای عبارت نرم افزار برآورد هزینه ساخت ساختمان، وب سایت جدول ضرب است. در این نرم افزار با وارد کردن مشخصات کلی سازه‌ای که کاربر قصد ساخت آن را دارد و پرداخت اشتراک ماهانه یا سالانه، اقدام به ارائه خدماتی نظیر خلاصه برآورد، قیمت تمام شده هر متر مربع ساختمان، نمودارهای سود ساخت و ساز، منحنی سود و زیان و … می‌پردازد.

گروه مهندسی پلاس

آخرین نتیجه برای جست و جوی عبارت نرم افزار برآورد هزینه ساخت ساختمان وب سایت مهندسی پلاس است. این وب سایت با ارائه چگونگی محاسبه هزینه ساخت ساختمان به صورت کلی در قالب یک مقاله اقدام کرده است که کارایی آن از اپلیکیشن‌های اندروئید کمتر است.

بهترین راه برای برآورد هزینه ساختمان

در بین تمامی گزینه‌هایی که در این مقاله عنوان شدند به نظر می‌رسد استفاده از وب‌سایت‌های ارائه کننده نرم افزار برآورد هزینه ساخت ساختمان به صورت تحت وب هستند، بهترین گزینه است. دسترسی به این نرم افزارها از هر وسیله هوشمندی با هر سیستم عاملی مقدور است. معمولاً برآورد هزینه آن به صورت در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود و برآورد آن‌ها بر اساس به روزترین فهرست بها و نرخ مصالح ساختمانی انجام می‌شود که نرم افزار متری چند جزء این گزینه‌ها است.

مطالب مرتبط: هزینه بازسازی خانه ؛ سریع‌ترین راه تخمین و تهیه برنامه زمانبندی آن

سخن آخر

نرم افزار متری چند با ارائه خدمات مهندسی در کمترین زمان و با بهترین کیفیت به مخاطبان خود می‌پردازد. قیمت مناسب خدمات و بهره گیری از تخفیف‌های این وب سایت برای مشتریان ثابت، ارائه برنامه ساخت در ادامه روند برآورد هزینه ساخت و ایجاد یک پلتفرم عالی برای ورود به بازار پرسود مسکن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا