برآورد هزینه ساخت

قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان در سال 1400 چقدر تمام می‌شود؟

به‌طورکلی در فضای مجازی مربوط به حوزه ساخت و ساز رسم بر این است که افراد برای اطلاع از هزینه‌های ساخت هر سال به جست و جوی عباراتی مانند قیمت ساخت هر متر مربع ساختمان در سال 1400 یا برآورد هزینه ساخت در سال 1400، هزینه ساخت هر متر مربع ساختمان در سال 1400، هزینه ساخت و ساز در سال 1400، قیمت ساخت هر متر خانه در سال 1400، هزینه ساخت آپارتمان در سال 1400، هزینه ساخت یک متر مربع ساختمان در سال 1400، هزینه ساخت خانه در سال 1400، هزینه ساخت هر متر مربع خانه در سال 1400، برآورد هزینه ساخت ساختمان 1400 و هزینه ساخت مسکن در سال 1400 در گوگل می‌کنند. با استفاده از نرم افزار متری چند می‌توانید هزینه ساخت را در هر ماهی که در آن قرار دارید، دریافت کنید و از رقبای خود جلوتر باشید.

برای دریافت کش فلو (cash flow)، گانت چارت (Gantt chart)، نمودار اس (S-curve)، ساختار شکست کار (wbs)، خلاصه برآورد، لیست قیمت مصالح مصرفی و برآورد هزینه ها به تقکیک فعالیت‌ها به متری چند مراجعه کتید. 

چرا برآورد هزینه ساخت در سال مهم است؟

متأسفانه در ایران مانند بسیاری از کشورهای در حال توسعه، تورم وجود دارد و به سبب آن، هزینه‌ها در هر سال مالی نسبت به سال مالی دیگر به اندازه تورم افزایش پیدا می‌کند که هزینه ساخت مسکن از این اصل مستثنا نیست. در ادامه به چند دلیل عرض شده است که چرا هزینه ساخت در سال مهم است.

هر ساله از سوی نهادهای اعلام کننده تورم مانند بانک مرکزی، سازمان آمار، دولت و … میزان تورم اعلام می‌شود. از طرفی نیز در ابتدای هر سال مالی میزان افزایش حقوق و دستمزد برای کارمندان و کارگران که طبق قانون کارفرما موظف به پرداخت حقوق در هنگام استخدام است، ایجاد می‌شود. در این بخش نیز افزایش حقوق برای کارگران ساختمانی نیز ایجاد می‌شود که در پی آن هزینه تمام شده را افزایش می‌دهد.

با تورم قیمت اقلام بالا می‌رود و نرخ ثابتی ندارد و ممکن است ماهیانه تغییر کند. قیمت اقلامی مانند مصالح ساختمانی نیز با تورم رشد می‌کند و همین عامل یکی از عاملان تاثیرگذار، در صنعت ساختمان در هزینه ساخت محسوب می‌شود و موجب می‌شود هر ساله یا در فواصل کوتاه‌تر هزینه ساخت متغیر باشد.

وقتی تورم وجود داشته باشد، سرمایه و دارای می‌تواند روز به روز کم‌ارزش‌تر شود، بنابراین افراد سعی می‌کنند سرمایه خود را به ارزش تبدیل کنند و در جامعه سنتی مانند ایران، خرید زمین در اولویت قرار دارد. وقتی تقاضا برای خرید زمین زیاد شود و نظارتی از سوی سازمان‌های ناظر وجود نداشته باشد و یا کم باشد، افزایش در قیمت زمین نیز ایجاد می‌شود.

متأسفانه با وضعیتی که اقتصاد ایران درگیر آن است و در صدر همه بازارها، بازار مسکن را پر نوسان کرده است، هزینه ساخت مسکن می‌تواند نه تنها در سال بلکه در ماه نیز تغییر پیدا کند و زیاد شود؛ بنابراین افراد به سازی و کاری نیاز دارند که هزینه تمام شده ساخت مسکن را به طور دقیق تخمین بزند و توانایی آپدیت قیمت‌ها را در فواصل کمتر از یک سال مثلاً ماهانه داشته باشد. در اینجاست که حرف از نرم افزار متری چند به میان می‌آید که با استفاده از آن می‌توانید تخمینی دقیق از هزینه ساخت در سال با را آپدیت‌های ماهانه داشته باشید.

مطالب مرتبط: برآورد هزینه ساخت یک واحد 80 متری در متری چند چگونه است؟

برتری متری چند نسبت به رقبای خود؟

حتماً با جست و جوی عبارتی مانند «هزینه ساخت یک متر مربع ساختمان در سال 1400» با وب‌سایت‌هایی مانند پردیس سازه و جدول‌ضرب روبرو شده‌اید. برتری که وب‌سایت متری چند در برآورد هزینه ساخت نسبت به رقبای خود دارد این است که تخمین‌های دقیقی به واسطه آپدیت‌های ماهانه آن دارد که در قبال استفاده از آپدیت‌های جدید هزینه اضافی از مخاطب طلب نمی‌کند.

وب‌سایت متری چند سازوکاری مدرن دارد و در بک گراند آن یک نرم افزار قوی با الگوریتم‌های مهندسی شده وجود دارد که این امکان را مخاطب می‌دهد در لحظه سفارش خود را دریافت کند و کمتر از چند دقیقه به محاسبه هزینه ساخت برای وی انجام گرفته و نتیجه ابلاغ می‌شود. این در حال است که در دیگر وب‌سایت‌ها معمولاً فردی در پشت نرم افزار مشغول محاسبه هزینه ساخت است که ممکن است تأخیری چند ساعته و گاهی چند روزه برای این امر به وجود آورد.

در نرم افزار هزینه ساخت متری چند امکان مقایسه قیمت‌ها نیز وجود دارد. به طور مثال شما می‌توانید هزینه ساخت خانه در سال 1400 در ماه خرداد را با هزینه ساخت خانه در سال 1400 در ماه اردیبهشت، فروردین را محاسبه کنید. این یکی از برتری‌های شاخص وب‌سایت متری چند است که در دیگر وب‌سایت‌ها فعال در این زمینه وجود ندارد.

یک مزیت دیگر وب سات متری چند و نرم افزاری که از آن بهره می‌برد آن است که پس از تخمین هزینه ساخت می‌توانید به قسمت دوم برنامه رفته و برنامه ساخت دریافت کنید. این بخش از نرم افزار نیازمند شارژ کیف پول دارد ولی هزینه آن بسیار پایین‌تر از زمانی است که برنامه ساخت توسط یک فرد متخصص کنترل پروژه آن را انجام می‌دهد. دریافت برنامه ساخت از متری چند در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود درصورتی‌که یک متخصص کنترل پروژه برای انجام آن نیاز به چند روز و در پروژه‌های بزرگ نیاز به چند ماه زمان دارد.

متری چند چگونه کار می‌کند؟

با پشتوانه متخصصین در حوزه عمران، آمار و کامپیوتر و تلفیق این مهارت‌ها متری چند توانسته است، نیاز روز جامعه ایران در زمینه هزینه ساخت ساختمان در سال یا در ماه را رفع کند و این امر را در کمترین زمان و دقیق‌ترین شکل ممکن انجام دهد. کارشناسان متری چند با دریافت نرخ دستمزد و قیمت مصالح ساختمان از مراجع ذی‌صلاح به آپدیت ماهانه قیمت‌ها می‌پردازند.

چه خدماتی از متری چند رایگان است؟

در ابتدای کار نرم افزار متری چند، خدمات ارائه شده توسط این نرم افزار برای هر آی پی تا سه بار رایگان بود که به منظور جذب مخاطب انجام شده بود. با تغییر در سیاست‌های شرکت و کسب درآمد از خدمات هزینه ساخت و برنامه ساخت همانگونه که در اهداف آن از پیش تعیین شده بود. تنها بخش خلاصه متره نرم افزار متری چند در حال حاضر رایگان است و برای استفاده از دیگر بخش‌های آن باید مبالغی پرداخت شود.

مطالب مرتبط: مقایسه‌ای بین انواع نرم افزار برآورد هزینه ساخت ساختمان+معرفی متری چند

سخن آخر

اگرچه وب سایت ها و افراد زیادی در زمینه متره و برآورد هزینه های ساخت و ساز و ارائه خدمات پیش بینی فضای پیش روی بازار ساختمان فعالیت دارند و بعضا هم ممکن است تحلیل های نسبتا مناسبی از هزینه های ساخت و ساز در هر سال بدهند اما باید دانست که دقت و سرعت در این کار حرف اول و آخر را می زند. دقت حاصل از بررسی و آنالیز دقیق المان های فضای کسب و کار و قیمت ها در این بازار است و سرعت توسط آیتم های نرم افزاری و هوشمند سازی آن ها انجام پذیر است.

متری چند با بهره گیری از پشتوانه افراد حرفه ای خود هم در زمینه تعداد آیتم های پوشش داده شده در برآوردهای خود و هم قدرت نرم افزاری برای حصول نتایج سریع و دقیق پیشگام بوده و می تواند فعالان ساخت و ساز استفاده کننده از این سیستم و خدمت را نه تنها یک گام بلکه چند گام از رقبای جدی آن ها در این بازار جلوتر بیاندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا