برآورد هزینه ساخت

معرفی نرم افزارهای متره و برآورد، بهترین نرم افزار آفلاین کدام‌اند؟

با جست‌ و جوی عبارت نرم افزار متره و برآورد در موتور جستجوی گوگل، فهرست بلند بالایی از وب سایت‌های ارائه دهنده خدمات متره و برآورد به نمایش درمی‌آید. به نظر می‌رسد انتخاب یک نرم افزار متناسب با پروژه با سیلی از ارائه دهندگان این نرم افزار کاری بسیار مشکل باشد. به منظور انتخاب صحیح و مناسب با نیاز در این مقاله به معرفی نرم افزارهای متره و برآوردی که بیشترین بازخورد مثبت را از مشتریان خود داشته‌اند، پرداخته‌ایم در ادامه با متری‌ چند همراه باشید.

برای دریافت خلاصه متره، لیست قیمت مصالح مصرفی، برآورد هزینه ها به تفکیک فعالیت ها و برنامه ساخت به متری چند مراجعه کنید

انواع نرم افزارهای متره و برآورد

به طور کلی تمامی نرم افزارها به دو دسته آفلاین و آنلاین تقسیم می‌شوند که نرم افزارهای متره و برآورد هم از این قاعده مستثنا نیست. در بین شرکت‌ها و وب سایت‌های ارائه دهنده نرم افزارهای متره و برآرود، گروهی زیادی از آن‌ها به ارائه نسخه آفلاین این نرم افزار می‌پردازند و گروه اندکی نیز نمونه های آنلاین آن را ارائه می‌دهند که وب سایت متری چند هم در این دسته جای می‌گیرد.

در مقاله حاضر به معرفی نرم افزارهای متره و برآورد آفلاین بسنده میکنیم و با توجه به حجم زیاد مطالب مورد بحث در رابطه با این نرم افزارها، انواع آنلاین آن‌ها را در قالب یک مقاله دیگر و با جزئیات بیشتر بررسی خواهیم کرد. در ادامه انواع نرم افزارهای آفلاین معرفی و مزایا و معایب هر کدام بررسی خواهد شد.

نرم افزار متره و برآورد اکسیر

این نرم افزار از دسته نرم افزارهای آفلاین است که برای اجرای آن نیازی به اتصال به اینترنت نیست، این نرم افزار پس از خریداری و پرداخت مبلغی، قابل دانلود و اجرا بر روی سه سیستم عامل مختلف ویندوز است. در نرم افزار اکسیر یک ماه پس از ابلاغ فهرست بها از سوی نهادهای دولتی، آپدیت های لازم در دسترس خواهد بود.

مطالب مرتبط: هزینه ساخت هر متر مربع ساختمان از صفر تا صد چقدر تمام می‌شود؟

مزایا

اجرای نرم افزار بدون نیاز به اینترنت

این نرم افزار با یک پسورد قابلیت اجرا بر روی سه سیستم عامل را دارد.

انجام تمامی مراحل متره و برآورد تنها با یک بار خریداری نرم افزار به طور کلی در دسترس است.

گذارش نهایی در این نرم افزار به صورت خودکار تهیه می‌شود.

وجود دیتابیس تحت اکسل فهرست‌های بهای سازمان مدیریت از سال ۸۸ تا ۹۸ در آن موجود است.

ریزمتره به تفکیک هر فهرست بها قابل تهیه است.

گزارش مالی به تفکیک فصول هر فهرست بها قابل تهیه است.

گزارش نهایی خلاصه وضعیت بصورت خودکار تهیه می‌شود.

امکان درج لوگو روی هر صفحه و روی جلد

قیمت مناسب و ارائه خدمات بسیار خوب نسبت به قیمت

معایب

تاخیر یک ماهه در آپدیت فهرست بهای جدید

بررسی نرم افزارهای متره و برآورد آفلاین

نرم افزار متره و برآورد کاسپین امید

نسخه جدیدی از این نرم افزار برای کاربران در دسترس قرار گذاشته شد. برای اجرای این نرم افزار نیاز است، کامپیوتر یا لب تابی که مورد استفاده قرار می‌گیرد دارای سیستم عامل ویندوز 7 یا جدیدتر و نرم افزار آفیس 2013 یا جدیدتر نصب شده باشد.

مزایا

این نرم افزار نی قابلیت اجرا در سه سیستم عامل مختلف را دارد.

تهیه ریز متره بدون نیاز به درج همه ریز متره‌ها در این نرم افزار امکان پذیر است.

تهیه صورت وضعیت تعدیل و محاسبات حمل

آموزش از طریق فیلم آموزشی رایگان و کلاس‌های آموزشی

معایب

اخذ مبلغی برای هر آپدیت فهرست بها در برنامه

اخذ مبلغی برای اضافه کردن کاربر به نرم افزار

اخذ مبلغی جهت کلاس آموزشی نرم افزار

قابلیت اجرا برای سیستم عامل های جدید تر از ویندوز 7 و نرم افزارهای آفیس جدیدتر از 2013

نرم افزار متره و برآورد امید

نرم افزار متره و برآورد امید یک نرم افزار آفلاین است که توسط شرکت ارکان بهساز ارائه می‌شود. این نرم افزار در واقع به صورت یک فایل اکسل فرمول نویسی شده به فروش می‌رسد و بیشتر در زمینه تهیه فهرست بهای نفت و گاز و موارد مربوط به آن مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای استفاده از بخش‌های دیگر این نرم افزار و تهیه ریز متره و … باید به طور جداگانه به پرداخت مبالغی اقدام شود که پایین بودن قیمت اولیه نرم افزار را توجیه می‌کند.

آپدیت‌های فهرست بها هر سال در این نرم افزار به صورت فایل پی دی اف (Pdf) ارائه می‌شود و کاربر باید آن‌ها را به صورت دستی وارد نرم افزار کند که از معایب بزرگ آن به شمار می‌آید.

نرم افزار متره و برآورد نگاه عمران

نرم افزار نگاه عمران هم از دسته آفلاین به حساب می‌آید که برای اجرای آن اتصال به اینترنت نیاز نیست. این نرم افزار قادر است تمامی مراحل متره و برآورد، صورت وضعیت نویسی و … را تامین کند و مراحلی مانند تنظیم خلاصه متره و برگه مالی را به صورت خودکار انجام دهد.

این نرم افزار امکانات زیادی دارد و آپدیت‌های فهرست بهای آن به صورت مرتب انجام می‌شود ولی برای انجام متره و برآوردهای پروژه‌های مختلف مانند متره و برآورد ابنیه، راه، برق و مکانیک باید این نسخه‌ها را با پرداخت مبالغ دیگری به صورت جداگانه تهیه کنید.

نرم افزار متره و برآورد فراگام آرا

این نرم افزار به صورت آفلاین برای یک کاربر و یا به صورت شبکه‌ای سه کاربره ارائه می‌شود. در این نرم افزار هم مانند سایر نرم افزارهای آفلاین برای دسترسی به بخش‌های مختلف و تهیه متره و برآوردهای متفاوت باید خریداری صورت گیرد یا نرم افزار از ابتدا به صورت جامع خریداری شود.

این نرم افزار قابلیت اجرا بر روی سیستم عامل اکس پی (Xp) را هم دارد و این در حالی است که بیتشر نرم افزارهای موجود در بازار این قابلیت را ندارند که از مزایا آن به شمار می‌رود. پرداخت‌های زیاد برای هر بخش از نرم افزار و تفاوت بین قیمت نرم افزار جامع و جامع شبکه از معایب آن در کنار آفلاین بودن نرم افزار به حساب می‌آید.

بیان ویژگی های خوب و بد انواع نرم افزارهای متره و برآورد آفلاین

وب سایت دفتر فن

این وب سایت اقدام به فروش بخش‌های مختلف نرم افزارهای متره و برآورد، آنالیز بها، صورت وضعیت، دامنه قیمت، ضریب منطقه‌ای و بسیاری موارد دیگر تحت نام تجاری نرم افزار دانا می‌کند که هر کدام در بسته‌ای جداگانه با قیمتی جداگانه به فروش می‌رسند.

نرم افزار متره و برآورد تدبیر

نرم افزار تدبیر از نرم افزاهای آفلاین با تجربه در زمینه طراحی و ابداع نرم افزارهای عمرانی است. در این نرم افزار امکان ثبت صورت وضت، ثبت متره برآورد، تهیه برنامه زمانبندی اولیه، جستجوی سریع کلی، متره صورت وضعیت، آنالیز پیشنهاد قیمت پروژه تخصیص منابع و هزینه، بخشنامه‌های سازمان، محاسبه خودکار تعدیل و حمل و تهیه اسناد مناقصه را دارد.

این نرم افزار نصب و استفاده آسانی در محیط ویندوزهای موجود در بازار دارد.

آموزش نرم افزار به صورت نوشتاری و تصویری موجود است.

این نرم افزار قابلیت استفاده در محیط شبکه را نیز داراست.

همچنین می‌توان اطلاعات مربوط به صورت وضعیت  را با استفاده از دکمه امکانات در داخل نرم افزار، به روز رسانی کرد.

سخن آخر

نرم افزارهای متره و برآورد آفلاین اولین نرم افزارهای ارائه شده توسط شرکت‌های ارائه دهنده خدمات عمرانی هستند که به نظر می‌رسد با پیشرفت و گسترش حضور اینترنت، جایگاه خود را نزد مهندسان، پیمانکاران و مجریان طرح‌های عمرانی از دست داده‌اند و همه سعی می‌کنند بیشتر از نسخه‌های آنلاین نرم افزارهای متره و برآورد بهره ببرند.

مطالب مرتبط: صفر تا صد مراحل اجرای ساختمان به روش اصولی و مهندسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا